Dostępni psycholodzy

Sprawdź zakres pomocy oferowanej przez naszych psychologów i umów się na konsultację.

...

mgr Adrianna Kruk

Psycholog dorosłych, główny psycholog Psychostacji

Jestem absolwentką Instytutu Psychologii na Uniwersytecie Gdańskim oraz założycielką Psychostacji. Pracuję z dorosłymi przy problemach zarówno prywatnych, jak i zawodowych. Specjalizuję się w Podejściu Skoncentrowanym na Poszukiwaniu Rozwiązań (TSR), które świetnie sprawdza się w pracy online. Prywatnie jestem mamą trójki dzieci i miłośniczką książek.

Umów konsultację

Zakres pomocy:

kryzysy w związkach

konflikty rodzinne

problemy w pracy

zaburzenia odżywiania

problemy z odchudzaniem

zaburzenia nastroju

ciąża i macierzyństwo

Już w młodości fascynowało mnie zarówno pomaganie ludziom w rozwiązywaniu życiowych trudności, jak i biologiczne rozumienie sposobu działania mózgu. Po liceum o profilu biologiczno-chemicznym, będącym wstępem do dalszej edukacji psychologicznej, przeprowadziłam się z rodzinnego Wrocławia do Gdańska. W 2016 roku ukończyłam 5-letnie dzienne studia magisterskie Uniwersytetu Gdańskiego na specjalności Neurobiopschologia, łączące nowoczesną wiedzę z zakresu psychologii, biologii oraz neuropsychologii. Ukończyłam również wiele wartościowych szkoleń, praktyk i staży.

Doświadczenie zawodowe rozpoczęłam od współpracy z Dziennym Ośrodkiem Psychogeriatrycznym w Sopocie, gdzie pomagałam w radzeniu sobie z chorobami i kryzysami związanymi z wiekiem oraz prowadziłam diagnostykę i terapię chorób neurodegeneracyjnych. Współpracowałam również z oddziałem neurologicznym Szpitala Wojewódzkiego w Gdańsku i szpitalem psychiatrycznym w Pruszczu Gdańskim. Projektowałam i przeprowadzałam zajęcia psychoedukacyjne dla młodzieży, jak również konsultacje psychologiczne dla ich rodziców. Ponadto pracowałam jako psycholog i terapeuta w Gaca System, gdzie pomagałam pacjentom rozwiązać psychologiczne problemy związane z problemami z motywacją i odchudzaniem. Od kilku lat współpracuję z portalem Neuropsychologia.org, prowadzę również bloga, na którym dzielę się swoją wiedzą i doświadczeniami.

W 2018 roku stworzyłam serwis Psychostacja.pl, gdzie wraz z zespołem pomagamy klientom za pomocą usług online. Specjalizuję się w nurcie Podejścia Skoncentrowanego na Poszukiwaniu Rozwiązań (TSR). Preferuję ten kierunek ze względu na szybkie efekty, krótki czas pracy oraz pozytywne podejście do klienta. Skupiam się na szansach i możliwościach oraz na tym, co w życiu danej osoby już działa. Traktuję każdego klienta jako eksperta od swojego problemu. Moim zadaniem jest pomoc w odnalezieniu sposobów na poradzenie sobie z daną sytuacją tak dobrze, jak tylko jest to możliwe.

Jeśli więc doświadczasz w swoim życiu trudności i jest Ci ciężko poradzić sobie samodzielnie, nie wahaj się sięgnąć po pomoc. Być może rozmowa online będzie dla Ciebie dobrym rozwiązaniem. Gorąco zapraszam!

Specjalizacje: psychologia dorosłych, neuropsychologia, psychologia odżywiania

Edukacja: Instytut Psychologii Uniwersystetu Gdańskiego, Centrum Terapii Skoncentrowanej na Rozwiązaniach w Sopocie, udział w szkoleniach, konferencjach i kongresach psychologicznych

...

mgr Katarzyna Makarska

Seksuolog, edukatorka seksualna

Jestem absolwentką psychologii na Uniwersytecie Gdańskim oraz seksuologii klinicznej po Szkole Wyższej Psychologii Społecznej w Sopocie. Pracuję w nurcie Terapii Skoncentrowanej na Rozwiązaniach. Prowadzę prywatny gabinet psychologiczno-seksuologiczny oraz pracuję w Ośrodku Interwencji Kryzysowej. Prywatnie jestem adopcyjną psią mamą, pożerającą seriale i książki kryminalne.

Umów konsultację

Zakres pomocy:

zaburzenia seksualne

trudności partnerskie

rozwój psychoseksualny

zaburzenia nastroju

żałoba

Z Psychostacją jestem związana od 2019 roku. Z początku miałam mieszane uczucia co do prowadzenia terapii online, jednak z czasem przekonałam się o niezwykłej mocy Internetu i telefonu w pracy z klientem. Dzięki temu z pomocy psychologa mogą skorzystać osoby z wielu miejsc na świecie - czy to z małych miejscowości, czy z zagranicy. Najlepiej jednak o tym, jak bardzo pomocna jest to forma wsparcia, mówią sami klienci - i mówią entuzjastycznie.

W 2015 roku ukończyłam studia magisterskie na Uniwersytecie Gdańskim o specjalności Neurobiopsychologia. Tuż po studiach rozpoczęłam pracę jako terapeuta z dorosłymi osobami z autyzmem. Pracowałam również z dziećmi i młodzieżą z niepełnosprawnością intelektualną. Od zawsze wiedziałam, że moja praca zawodowa będzie związana z seksualnością człowieka. Dlatego w 2016 roku rozpoczęłam naukę w Szkole Wyższej Psychologii Społecznej na kierunku seksuologia kliniczna. Organizowałam również zawodowo warsztaty dla rodziców dotyczące seksualności osób z niepełnosprawnością intelektualną oraz spotkania indywidualne.

W 2019 przyszedł czas na zmiany. Otworzyłam prywatną praktykę psychologiczno-seksuologiczną oraz rozpoczęłam pracę w gdańskim Ośrodku Interwencji Kryzysowej jako psycholog-interwent. Od tego czasu prowadziłam warsztaty dotyczące rozwoju psychoseksualnego dzieci i młodzieży oraz m.in. jak rozmawiać z dziećmi o seksie. Brałam także udział w konferencjach z wykładami dotyczącymi seksualności kobiet w ciąży i po ciąży oraz seksualności osób z otyłością. Ostatnio dołączyłam do grona wykładowców Wyższej Szkoły Zdrowia oraz zespołu pomocowego Nie Ma Nie.

Jeśli odczuwasz trudności w swoim życiu seksualnym, prywatnym - nie wahaj się. Nie musisz mierzyć się ze swoimi trudnościami sam. Mam nadzieję, że możliwość umówienia spotkania online ułatwi ci podjęcie decyzji o sięgnięciu po wsparcie.

Chcesz dołączyć do zespołu?

Napisz, rozważymy Twoją kandydaturę.